středa 20. ledna 2016

Tunelový nákrčník

NÁKRČNÍK NÁVODNaše děti rádi nosí tunelové nákrčníky. Na jaře a na podzim je mají ušité z tenkého úpletu. Mráz nás teď donutil vytáhnout šály, které nemají moc v oblibě. Takže jsem hned zasedla ke stroji a ušila další nákrčníky podšité fleesem.

Úkol se to zdá jednoduchý. Ale ušít začištěný tunel je celkem hlavolam. Když jsem to zkoušela před dvěma lety, párala jsem ho hned několikrát, než jsem pochopila, jak na něj.

Vytvořila jsem si tedy rovnou i návod, ať vím i příště, jak na to. A určitě se bude hodit také spoustě dalších šikovných maminek.

POSTUP:

1. Připravte si 2 obdelníky látek, dlouhé asi jako obvod hlavy (dle toho, z jak pružné látky nákrčník šijete) a široké asi 25 cm. Rozměry upravte dle velikosti vašeho dítěte. Já jsem šila na 3 a 5 leté děti.

Šila jsem z růžového fleesu a barevného bavlněného úpletu (lze využít i stará trička, svetry, mikiny a pod.). Na jaro stačí ušít nákrčník jen z dvojitého tenkého pružného úpletu.2. Položte látky lícem na líc a sešijte je na jedné dlouhé straně k sobě.


3. Sešité látky rozdělejte, složte na polovinu podle fotografie a sešijte nově vzniklou dlouhou stranu.4. Nyní si k sobě ohněte volné nesešité konce tunelu, jak vidíte na obrázku.


5. Teď je třeba tyto volné konce k sobě sešít lícovými stranami k sobě. Snad to bude jasnější z dalších fotografií. Konce si trochu ohrnu a pak je přiložím lícovými stranami k sobě a postupně kolem dokola sešpendlím.  Začněte špendlit a sešívat od švu, ať vám to tam pěkně sedí.


Pozor. Je třeba nechat ve švu tak 5 cm nesešitý otvor na protočení nákrčníku.


6. A je hotovo. Nákrčník protočte, otvor ručně zašijte a můžete vyrazit stavět sněhuláka.
9 komentářů:

 1. moc děkuji, přesně takový návod jsem hledala :-) mám stejný problém, jako jste měla vy na začátku, jak to ušít, aby švy byly co nejtenčí, netlačily a současně to bylo pěkné, začištěné, večer se na to vrhnu :-)

  OdpovědětVymazat
 2. bezva návod děkuji! a jdu na to :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dakujem za navod. Vyskusam ☺

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, prozradíte mi, kde se dá koupit taková pěkná látka se sloníkama? Děkuji Ilona

  OdpovědětVymazat
 5. Super,děkuju moc za návod 😊

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za tento návod. Mohla jsem si ušetřit i to jedno párání, kdybych sem nakoukla dřív.

  OdpovědětVymazat
 7. Perfektní! Děkuji, konečně návod co chápu a během hodinky jsem měla tři nákrčníky... Jeden moc velký a dva již správná velikost... Zkusím najít zda tu máte i čepičky... Děkuji

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře :-)